O mnie

dr n.med. Justyna Rosińska

specjalista neurolog

Jestem lekarzem specjalistą w dziedzinie neurologii.

 

Stopień doktora nauk medycznych uzyskałam na podstawie rozprawy doktorskiej zatytułowanej „Formowanie mikrocząstek pochodzenia płytkowego a wysoka resztkowa reaktywność płytek krwi i zaawansowanie miażdżycy tętnic szyjnych u chorych po niedokrwiennym udarze mózgu leczonych kwasem acetylosalicylowym”.

 

Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób związanych z uszkodzeniem mózgu, rdzenia kręgowego, jak również nerwów obwodowych i mięśni.

 

W 2009 roku ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

W latach 2010 – 2017 pracowałam w Oddziale Klinicznym Neurologii Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu, gdzie realizowałam szkolenie specjalizacyjne w ramach rezydentury z neurologii oraz studia doktoranckie. Prowadziłam również ćwiczenia praktyczne ze studentami Uniwersytetu Medycznego z dziedziny neurologii zarówno w języku polskim jak i angielskim.

 

Posiadam doświadczenie kliniczne w neurologii zarówno w pracy ostrodyżurowej w SOR, oddziale neurologicznym oraz w opiece ambulatoryjnej (Poradnia Neurologiczna).

 

Wykonuję badania dopplerowskie (USG) tętnic szyjnych i kręgowych oraz blokady diagnostyczno-terapeutyczne nerwów potylicznych.

 

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Aktywnie uczestniczę w międzynarodowych i krajowych konferencjach oraz szkoleniach neurologicznych.

 

Jestem autorką wielu prac naukowych oraz doniesień zjazdowych opublikowanych w czasopismach medycznych o zasięgu międzynarodowym.

UMÓW WIZYTĘ
X